Tak se zásadně nevyjadřuji k politice a nebo k průběhu epidemie, ale nedalo mi to a koukl jsem na pár statistik, co jsou k dispozici na internetu a zjistil jsem, že kumulovaně a celosvětově KOVID se choval následovně:
datum...poč. úmrtí / poč. nakažených / % úmrtí z nakažených
17.4.... 130 000 / 879 000 / 15%
21.7. ....610 000 / 13 787 000 / 5%
18.9. ... 950 000 / 30 357 000 / 3%
Kumulovaně na celém světě CHŘIPKA každoročně
............. 300-600 tis / 3-5 mil/ / 10 - 12 % pro závažné případy
............. 300-600 tis/ 340 -1000 mil/ 0,1 - 0,06 % z celkového počtu
3-5 mil je údaj pro "závažný" průběh (celkově nakažených na celém světě za rok je údajně až 1 miliarda)!
Není jasné jaká by byla tato čísla, kdyby se testovala chřipka stejně "plošně" jako Kovid.
V každém případě se ke chřipce nepřistupuje jako ke Kovidu (zřejmě z důvodu dlouhodobého výskytu a prozatím cca 30x nižší úmrtnosti), a tak nemáme k dispozici tak podrobné "pandemické" statistiky jako v případě Kovidu.
Tak na začátku epidemie KOVIDU byla úmrtnost ještě podstatně vyšší než v současnosti a to zřejmě z důvodu rychlého nárůstu nemocných, který v některých zemích přesahoval dostupné kapacity a úroveň lékařské péče.
Nyní se pohybujeme kumulovaně po půl roce nákazy KOVIDU na úrovni od 0,5 do 3%.
Celkové počty úmrtí za rok v absolutních číslech jsou prozatím srovnatelné ( cca 600 000 u chřipky oproti 950 000 u Kovidu).
Tak o co tu vlastně jde?
Proč se nedělalo stejné testování v případ CHŘIPKY, když počet nakažených ročně dosahuje až 1 miliardy?
Pokud by se dělalo, tak s dnešním přístupem by prakticky každý rok probíhala PANDEMIE CHŘIPKY.
Důvody jsou zřejmě ekonomické, dále v tom, že úmrtnost na chřipku je "nízká" (do 0,1%) a pak že běžná chřipka není novou nemocí a máme s ní již dlouholeté zkušenosti.
Statistika je asi jen zřejmě z oficiálně přiznaných nemocných chřipkou, kterých bylo asi ve skutečnosti podstatně více, ale v případě mírného průběhu se nedostaly do statistiky, protože se lidi léčili doma sami a nešli k doktorovi nebo "přecházeli" a stejně tak, pokud došlo k úmrtí na chřipku doma, což v rozvojových zemích je pravděpodobné, tak ani tato úmrtí nejsou zahrnuta do statistik.
Těch onemocnění s KOVIDEM je v současnosti taky více, než ukazují statistiky , protože mnoho nakažených nevykazuje prakticky žádné příznaky, a tak se taky částečně nedostávají do statistiky.
Na druhou stranu není jasně oddělitelné kolik lidí opravdu zemřelo pouze na infekci Kovid a kolik S INFEKCÍ KOVID a kolik by jich zemřelo na souběžnou nemoc i bez nákazy Kovidem.
Z výše uvedeného mi vyplývá , že KOVID je pro rizikové skupiny určitě NEBEZPEČNĚJŠÍ (starší lidé s další diagnózou) než CHŘIPKA , která zase ještě navíc je nebezpečná pro děti do 1 roku věku.